baner

Nechajte sa zlákať top 12-timi cyklovýletmi / 17.5.2018


Michal Roman

Prinášame Vám tip na aktívne trávenie voľného času v regióne. Inšpirujte sa 12-timi najzaujímavejšími cyklovýletmi, ktoré Vás prevedú regiónom a jeho okolím a ukážu Vám, že bratislavský región je ideálnym miestom cykloturistiky. Ponúkne Vám cyklotrasy rôznej náročnosti, od úplne nenáročných trás rovinného typu na Podunajskej nížine, až po náročnejšie stúpania v oblasti Malých Karpát, či dokonca horskú zjazdovú cyklistiku na Kolibe. Nahliadnite s nami na obľúbené cyklotrasy.

„Cykloturistika sa v bratislavskom regióne dynamicky rozvíja. Vďaka svojej strategickej polohe vytvára skvelú príležitosť pre medzinárodnú cykloturistiku. Nádherná a rozmanitá príroda, historické pamiatky, kvalitné víno a chutné jedlo lákajú okrem našincov aj množstvo turistov z Rakúska, Česka a Maďarska,“ povedal riaditeľ krajskej organizácie Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Detailné informácie o 12-tich najlepších cyklotrasách v bratislavskom regióne nájdete v brožúre „Top 12 cyklovýletov“, ktorá je dostupná na našom webe www.gob.sk aj v anglickom a nemeckom jazyku.

Zoznam na inšpiráciu z brožúry Top 12 cyklovýletov:

K zázračnému prameňu

Nivou rieky Morava

Z krajiny do krajiny

V znamení vody

K Slnečným jazerám

Dolným Záhorím

V objatí prírody

Green bike tour

Malokarpatská výzva

Vinicami i lesom

Po bratislavských singletrackoch

Bikepark Koliba

Cyklovýlet si naplánujte podľa Vašich preferencií. V Bratislave sú lákadlom historické a kultúrne pamiatky mesta. Cyklisti v Malokarpatskej oblasti si okrem jazdy vo vinohradoch užijú i krásne výhľady, rýchle adrenalínové jazdy a po dlhom dni na bicykli vedia nabrať nové sily vďaka chutnej husacine. Podunajsko vytvára ideálne podmienky pre letnú športovo-relaxačnú turistiku. Záhorie predstavuje dokonalý priestor pre milovníkov cykloturistiky v krásnom prostredí lesov, vodných plôch i zrúcanín hradov. Bratislavským regiónom prechádzajú aj dve cyklotrasy európskeho významu Eurovelo 6 a Eurovelo 13.

Prílohy

Top12 cyklovýletov.png 832 kB Stiahnuť

Discussion

Send Message

Gallery